Programas Trimestrales

Programa 2o trimestre 2012-2013

14 Gener – 17:00 hores
Casal de Gent Gran Josep Tarradellas-Pl.Caramelles 3
Sr. Albert Beorlegui-Advocat, Comentarista Cinematogràfic Tema: Cinema Còmic: Charlie Chaplin, 2ª part

28 Gener – 17:00 hores
Casal de Gent Gran Josep Trueta-c/Reina Amàlia, 31
Sr. Lluis Permanyer- Periodista, assagista
Tema: Las murallas de Barcelona

11 Febrer – 17:00 hores
Casal de Gent… [ Leer más ]

Programa 1er Trimestre 2012-2013

17 Setembre 2012 – 17:00 hores.
Dra. Maruja Ballber – Médica Geriatra
Tema: La malaltia de l’Alzheimer vista per el geriatre
Lugar: Casal de Gent Gran Mediterrània

25 Setembre 2012 – 17:00 hores
Sr. F. Lozano Winterhalder-Prof. Univ. Ramón Llull
Tema: Historia d’Amor a traves de la musica
Lugar: Centre Cívic Convent de Sant Agusti

01 Octubre 2012 -… [ Leer más ]

Programa 3er Trimestre 2011-2012

2 d’Abril 2012 Sr. Eduardo de la Vega
Hora: 17,00 Amics de l’Arc del Teatre
Tema: Conferencia i taller sobre la utilización del Euro
Lloc: Mediterrània
… [ Leer más ]

Programa 2o Trimestre 2011-2012

16 de Gener del 2012 Sr. Francesc Lozano Winterhalder
Professor a la Universitat Ramón Llull.Membre de l’Agrupació Astronómica
de Sabadell
Tema: La nostàlgia de l’imperi perdut.Els pobles del Centre Europa i les seves cultures
Lloc:… [ Leer más ]

Programa 1er Trimestre 2011-2012

26 de Setembre 2011 Sr. Jaume Crosas Casadesus
Llicenciat en historia general i en historia de l’art per la UB
Tema: L’Exposisió Universal de Barcelona de 1.888
Lloc: Casal Municipal Josep Trueta Hora : 16,30
… [ Leer más ]

Programa 3er Trimestre 2010-2011

04 d’Abril 2011 Lluis Abad Garcìa
Hora: 16,30 Mestre Jardiner i tècnic de l’àrea de mediambient a l’Ajuntament BCN
Tema: Els jardins de Montjuic
Lloc: Comerç Ord.

18 d’Abril 2011 … [ Leer más ]

Programa 2o Trimestre 2010-2011

17 de Gener 2011 D.Eusebi-R.Vidiella i Paris
Hora: 17,30 Enginyer
Tema: Una visió sociològica de la telefonia mòbil
Lloc: Pati Llimona

31 de Gener 2011 Sra. Ana Mª Briongos Guadayol
Hora: 16,30 Escriptora i Viatgera
Tema: L’Iran entre la modernitat i la tradició
Lloc: Mediterrània… [ Leer más ]

Programa 1er Trimestre 2010-2011

4 d’Octubre 2010 Sra. Carme Cortina-Sra. Natalia Sagarra,Post-Grau i
Hora: 16,30 Master en Intervenciò Social i Sanitaria a la Comunitat
A.S.P.D.
Tema: Prevenciò d’Accidents a la Llar
Lloc:Mediterrània … [ Leer más ]

Programa 3er Trimestre 2009-2010

12 d’Abril 2010 Dr. Marti Boada i Juncá
Doctor en Geografia i Professor en Ciencias Ambientals a la UAB
Hora: 17,30 Tema: Els Boscos i Arbres excepcionals de Catalunya
Lloc: Pati Llimona

26 d’Abril 2010 Sr. Jaume Crosas Casadesus
Llicenciat en història general i en història de l’art per la UB.
Hora: 16,30 Tema: L’Eixample d’en Cerdá
Lloc: Mediterrània

10 de Maig… [ Leer más ]

Programa 2o Trimestre 2009-2010

11 de Gener 2010 Sras. Carme Cortina i Natalia Segarra
Post Grau i Master en Intervenció Social i Sanitaria ASPD
Hora: 16,30 Tema: Prevenció d’Accidents a la Llar
Lloc: Josep Trueta

25 de Gener 2010 Dra. Julia Bejar Algranti
Professora titular de Psicologia a la UB
Hora: 17,30 Tema: Importancia de les relacions afecto-sexuals
Lloc: Pati Llimona

8 de Febrer 2010 Sra. Nuria… [ Leer más ]